Slezský pivovar 

se nachází v Hostinci u Balona v Havířově na ulici Selská 43

Pivovar byl založen v roce 2014 a slavnostně otevřen 8.8.2014.

V prosinci roku 2014 jsme se domluvili na takovém malém neoficiálním setkání sběratelů právě v tomto hostinci. V současné době zde máme sídlo klubu.

Budova hostince byla postavena v roce 1911, staré trámy je možno zahlédnout i uvnitř pivovaru. Pivovar vaří nefiltrovaná a nepasterizovaná piva bez chmelových extraktů. Názvy piv jsou volené dle "razoviteho" regionu s úctou k havířskému povolání.

Pivo je i možno zakoupit v PET balení (1l nebo 1,5l dle druhu piva). Jsou vstřícní ke sběratelům, lze zakoupit pivní tácek, etikety případně i sklenice s vlastním logem. 

Katalog českých pivních tácků 

naleznete na internetové adrese www.coasters.cz. Jedná se o takovou pomůcku pro sběratelé pivních tácků, která je zdarma a dostupna všem.

Pro začínající sběratelé pivních tácků nabízí i "startovací balíček". Pokud chcete začít sbírat, můžete si požádat o "startovací balíček" a pak se emailem domluvit a vyzvednout si balíček zdarma na našem klubovém setkání.

Krom "online verze" je možné si zdarma stáhnout tzv. "offline katalog", což je verze připravena v tabulkovém prostředí (použitelné pro verzi Excel 2010 a výše) pro doplňování záznamů do své sbírky, pro statistiku nebo výměnu z jinými sběrateli.

Podkarpacki Klub Birofilów

Dalším naším partnerem je polský sběratelský klub Podkarpacki Klub Birofilów.

Sídlo má zde:

Kuźnia PUB

ul.Kopernika 18A

35-002 Rzeszów

POLSKA

Internetová stránka je http://www.birofile.pl

 Śląski Klub Birofilów

 

je jeden z největších registrovaných polských sběratelských klubů. Sídlo má v městě Tychy, patronem klubu je velký pivovar Książęce Browary Tyskie. S klubem nás pojí nejenom "Slezsko" ale i hodně kamarádů a přátel plus webmaster (B.K.) je členem klubu od roku 2010. Internetové stránky naleznete zde.

Klub pořádá ročně i dvě velké mezinárodní burzy v Tychach (na jaře a na podzim). V roce 2017 pořádal i jednu z největších světových burz - BCWC. Byl to třetí ročník. První byla v roce 2013 v Martině (Slovensko), druhá v roce 2015 v Milwaukee (USA).

TÜBİKOK

Dalším naším partnerem je turecký sběratelský klub TÜBİKOK.

Klub byl založen v roce 2011 a v současné době se připravuje na pátou edici celosvětového setkání sběratelů pivních suvenýrů BCWC v roce 2017.

V současné době má kolem 103 členů.

Internetová stránka je http://tubikok.com